Projekt „Razem” – zajęcia artystyczne

Kolejne   zajęcia, realizowane w ramach projektu „Razem”, to zajęcia artystyczne.  Dorośli wspólnie z dziećmi wykonywali klocki Ornabo, które wprowadzają w geometryczne widzenie świata, taki wstęp do kubizmu.  Na każdą ścianę klocków, po oszlifowaniu i lakierowaniu, należało nanieść  odpowiednie figury geometryczne. Po wysuszeniu klocków można było z nich układać nieskończenie wiele kombinacji geometrycznych. Co bardziej cierpliwi wykonywali zestaw składający się z 25 klocków, a najmniej cierpliwi zadowolili się zestawem zaledwie 9 klockowym. Na poniższych zdjęciach pokazanych jest kilka kombinacji ułożonych z zestawu składającego się z 9 klocków. Wykonane podczas zajęć klocki mogą służyć ćwiczeniu wyobraźni poprzez wymyślanie różnorodnych układów geometrycznych, lub … mogą stanowić własnoręcznie wykonany upominek świąteczny.

Podczas zajęć nie było specjalnie czasu na układanie klocków, bo czas gonił,  a w planie były jeszcze „transfery” symboli bożonarodzeniowych. Wykorzystując technikę transferów na brzozowe „medaliony” przenosiliśmy przygotowane symbole świąteczne. Mimo, że zajęcia trwały 4 godziny zegarowe, to i tak czasu nie starczyło na staranne  wykonanie transferów. Tym bardziej, że mężowie co bardziej zaniepokojeni długą nieobecnością żon „wyłuskiwali” swoje żony jeszcze przed końcem zajęć.

Dzieci dzielnie uczestniczyły w zajęciach, jedynie chwile suszenia naniesionych farb uprzyjemniały sobie piłkarzykami lub drobnym poczęstunkiem.

Tak jak na poprzednich zajęciach było więcej uczestników niż zakładał projekt, ale dla wszystkich chętnych starczyło przygotowanych materiałów i miejsca przy stole.

Za tydzień zajęcia kreatywne, zapraszamy.