ŚWIETLICA - AKTYWNOŚCI - AKTUALNOŚCI

Zajęcia rekreacyjno – sportowe

Rozgrywki turnieju w tenisa stołowego o Puchar Dąbrówek wkracza w fazę końcową. Podczas każdego spotkania rozgrywane są mecze, zliczane punkty. Puchar czeka na zwycięzcę. Ponadto pan Michał, nasz instruktor, prowadzi rozmowy z zaprzyjaźnionym reprezentantem kadry odnośnie przeprowadzenia przez niego pokazowej rozgrywki, między innymi  z… naszym zwycięzcą turnieju. Tak więc jest o co powalczyć.

W raz z nadejściem wiosny zajęcia  sportowe przeniosą się na boisko. Zaczną się treningi i przygotowania do rozgrywek w piłką nożną. Hitem tego sezonu ma być mecz z zespołem młodzików Jagiellonii. Pan Michał czyni starania o zorganizowanie takiego spotkania. Nasz zespół czeka na wiosnę, aby wszcząć ostre trenowanie.

Natomiast latem planowanie jest uruchomienie boiska do piłki siatkowej plażowej. Jako, że nasz instruktor, gra w  II lidze siatkówki, a oprócz jest instruktorem siatkarskim, mamy więc szansę utworzyć dobrze grający zespół siatkarski, może dziewczęcy? W tej chwili prawdę powiedziawszy w zajęciach sportowych biorą udział tylko chłopcy, a przecież zaproszenie na zajęcia rekreacyjno - sportowe skierowane jest do wszystkich.

Ponadto świetlica w ramach realizacji funduszu sołeckiego zostanie doposażona w mini siłownię, ale o tym proszę szukać informacji w zakładce ogłoszenia.

Zajęcia plastyczne

Pani Małgosia, niekiedy wspomagana przez panią Anię cierpliwie usprawnia wyobraźnię artystyczną oraz paluszki uczestników zajęć poprzez realizację różnorodnych form  prac. Dzieci malują, wyklejają, tworzą gry, wyplatają, jednym słowem korzystają z wielu różnych środków wyrazu artystycznego. Wiele z tych prac jest prezentowanych w świetlicy, chociaż często dzieci nie chcą z nimi się rozstać. Zapraszamy mamy, ciocie, wujków na wystawę prac swoich pociech, jest naprawdę co podziwiać.

Inne

Ponadto czynione są starania, aby od najbliższego piątku, w godzinach 17.00 – 19.00 były prowadzone, tym razem przez panią Malwinę, różnorodne gry i zabawy w trakcie zajęć świetlicowych. Proszę śledzić ogłoszenia. Zapraszamy, liczymy na obecność wielu dzieci starszych i młodszych.

Mamy jeszcze mnóstwo innych pomysłów, zainteresowanych zapraszam do świetlicy. Będzie okazja do wspólnego wypiekania ciast i ciasteczek, którymi częstujemy dzieci, jak również do snucia wspólnych planów i ich realizacji.

 

2011 Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówkach
Realizacja: T-Matic Grupa Computer Plus

Środa, piątek: zajęcia świetlicowe, godz. 16.30-19.30  Wtorek, czwartek: tenis stołowy, godz. 17.00-19.00; Piątek:  tenis stołowy młodzieży, godz. 17.00-19.00    Środa: robotyka, godz. 16.45-18.45  UWAGA: zapisy do nowego projektu

WAŻNE DATY : kalendarium