Wspólna wycieczka z okazji 5-cio lecia istnienia Koła. Trochę kultury, trochę przyrody... Najważniejsze, że razem. Całkiem udane spotkanie integracyjne.
galeria zdjec
11 czerwiec 2016 r. Pogoda dopisała i rozpoczęte prace można było dokończyć. Kobiety pomalowały altankę oraz ławeczki, co automatycznie poprawiło wygląd całej działki. Pokoszone zostały trawniki oraz opielone kwiaty oraz krzewy. Zamontowano również kładkę, po której można bez problemów wybrać się na spacer do pobliskiego lasu olchowego.
galeria zdjec
Dzisiejsza pogoda pozwoliła tylko na prace porządkowe, nie mogliśmy niestety zakończyć spotkania ogniskiem i kiełbaskami. Mamy nadzieję, że ustalony następny termin (11 VI 2016 godz. 10.00) zagwarantuje nam słoneczną i bezdeszczowa pogodę, tak aby zaplanowane malowanie wiaty i ławek mogło być zrealizowane, no i że ognisko z kiełbaskami uda się rozpalić, że deszcz nas nie przegoni.
galeria zdjec
Kolejne pieniądze z funduszu sołeckiego zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. Tym razem przy placu zabaw zostały zamontowane sprzęty sportowe: rowerek, wioślarz oraz wiele innych dla wszystkich chętnych chcących poprawić swoją sprawność fizyczną.
galeria zdjec
W kwietniu tego roku z części finansów sołectwa został odnowiony plac zabaw dla dzieci. Wymieniono zniszczone elementy oraz zakonserwowano. Teraz nasze pociechy mogą nadal bezpiecznie korzystać ze wszystkich sprzętów.
galeria zdjec
Pogoda dopisała więc spotkanie w sprawie uporządkowania działki odbyło się zgodnie z planem i bez żadnych przeszkód. Przyszło sporo osób i rabatki zostały sprawnie uprzątnięte po zimie i wypielone. Panowie natomiast zajęli sę uporządkowaniem gruzu na obrzeżach działki, przygotowaniem terenu do wyrównania oraz założenia nowego trawnika. Po zakończeniu prac wszystcy zasiędli do ogniska, upiekli kiełbaski i w tak miłej atmosferze zajęli się planami na dalsze wspólne działania
galeria zdjec
20 grudnia 2015 r w Dąbrówkach odbyło się Spotkanie Opłatkowe wszystkich mieszkańców wraz z zaproszonymi gośćmi. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach świetlicowych przygotowały przepiękne przedstawienie Jasełkowe. Burmistrz Wasilkowa oraz Radny Powiatu złożyli wszystkim życzenia świąteczne, a obecni księża z parafii Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie oraz z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wasilkowie wspólnie poprowadzili modlitwę opłatkową. Następie wszyscy tradycyjnie podzielili się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia. Na koniec czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mieszkańców wsi.
galeria zdjec
Zakończył się kolejny projekt realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówkach przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Wasilkowie. Tym razem skierowany był do seniorów z gminy Wasilków. W pierwszym etapie pod hasłem "Poznajemy zasoby Podlasia" uczestnicy odwiedzili Muzeum Przyrody, rezerwat żubrów w Białowieży oraz odbyli zajęcia na pływalni miejskiej w Hajnówce. Pozostałe etapy odbyły się już na miejscu w świetlicy w Dąbrówkach. Można było zapoznać się z różnymi technikami ozdabiania potraw, z podstawowymi zasadami żywienia seniorów oraz z właściwa profilaktyką zdrowia
galeria zdjec
Zakończyły się zajęcia wspierające dla dzieci i młodzieży z gminy Wasilków. Zainteresowanie było duże i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było wziąć udział w wycieczce rowerowej, czy też zagrać w piłkę nożną, bądź plażową. Odbyły się również mistrzostwa Dąbrówek w tenisie stołowym. Uczestnicy pragnący poszerzyć swoją wiedzę skorzystali z wycieczki do Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie. Ci co chcieli poszerzyć swoje pasje artystycznie skorzystali z wycieczki do Muzeum Ikon w Supraślu połączone z pisaniem ikon. Było można również skorzystać z zajęć z dietetykiem i kosmetyczka. Głównym tematem było poprawa swojego codziennego żywienia oraz właściwe dbanie o kondycję skóry. Tutaj również zainteresowanie było duże. Dziewczyny były mocno zainteresowane zajęciami z wizażystką, która każdemu potrafi doradzić jak najlepiej podkreślić swoje mocne strony urody.
galeria zdjec
Odbyło się pierwsze spotkanie z kulturą i tradycją ziemi wasilkowskiej pod hasłem - rękodzieło z wikliny papierowej. Zainteresowanie wikliniarstwem okazało się bardzo duże. Spotkało się wiele osób w różnym wieku. Przy jednym stole,pod czujnym okiem instruktora poznawali różne techniki rękodzieła, które były codziennością poprzednich pokoleń.
galeria zdjec
Następne spotkanie świetlicowe przyciągnęło wielu chętnych. Zajęcia plastyczne, warsztaty z tenisa stołowego oraz pieczenie pizzy.
galeria zdjec
Zaczęliśmy nowy cykl zajęć świetlicowych. Dla tych młodszych jak i dla starszych znajdzie się coś ciekawego. Zajęcia plastyczne oraz gra w tenisa stołowego. Chętnych jest sporo. Bardzo fajna "kolorowa" zabawa i mile spędzony czas. Oczywiście zapraszamy wszystkich innych do uczestnictwa w zajęciach. Nie ma ograniczeń wiekowych. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego.
galeria zdjec
30 sierpnia na stadionie miejskim w Sokółce odbyły się Dożynki województwa podlaskiego. Odbyly się rożnorakie konkursy, m.in. na najsmaczniejszą szarlotkę , czy na „Najlepszą babkę radnego”. Podczas tegorocznej imprezy dożynkowej każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było obejrzeć wystawę płodów ronych – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowe, prezentację maszyn i sprzętu roliczego oraz prezentację dziedzictwa kulinarnego i rękodzieła ludowego. O najmłodszych również nie zapomniano. Przygotowane zostało miasteczko zabaw dla dzieci. Całości imprezy towarzyszyły występy zespołów folklorystycznycz z różnych miejscowości województwa podlaskiego. Nasz zespół „Dąbrówka” również wystąpił ze swoim reperutarem. Tematem przewodnim dożynek są płody rolne, więc tak jak tradycja każe rolnicy z województwa przygotowali przepiękne wianki i kosze ze swoimi plonami. Najpiękniejsze zostały nagrodzone.
galeria zdjec
29.06.2015 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu na "Najpiękniejszy ogród". Różnorodne kompozycje kwiatowo-warzywne dowodzą pasji ogrodnictwa uczestników konkursu
galeria zdjec
29.06.2015 r - najważniejsze wybory dla każdej wsi - wyboru sołtysa. Na kolejną kadencję wybrano jednogłośnie Tamarę Tyszkiewicz-Winogrodzką.
galeria zdjec
Jak co roku tak i tym razem Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówkach wzięło udział w Dniach Wasilkowa. Na swoim stoisku kulinarnym członkinie zaprezentowały specjały kuchni staropolskiej, które brały udział w konkursie „Nie ma jak u mamy”. Kobiety z Koła otrzymały nagrodę – puchar oraz podgrzewacz wody - za zupę, w kategorii wyroby mleczne. W Majówce z Łosiem wziął udział również nasz miejscowy zespół – Dąbrówka. Wystąpił ze swoim repertuarem i rozbawił folklorystycznym śpiewem zebraną publiczność
galeria zdjec
7 czerwiec 2015 r. Wiosna z folklorem w Dąbrówkach. To kolejna impreza organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich przy współpracy OSP w Dąbrówkach, która zakończyło się sukcesem. Zebrało się wielu ludzi, którzy miło spędzili ten niedzielny dzień przy rytmach muzyki folklorystycznej wykonanej przez zaproszone zespoły. Dla najmniejszych uczestników również nie zabrakło atrakcji.
galeria zdjec
Zgodnie z zaplanowanym terminarzem koncertowym, w niedzielę 8 marca odbył się kolejny, a jednocześnie ostatni w tym cyklu koncert Biorąc pod uwagę, że to było już trzeci występ wspólnie z zespołami Malwianki i Wasilkowianki, to atmosfera bardziej przypominała towarzyskie spotkanie niż oficjalny koncert. Na samym początku obecni panowie zaśpiewali na scenie „Sto lat” wszystkim paniom z okazji ich święta oraz wręczyli kwiaty. Pan Burmistrz również skorzystał z zaproszenia. Brał nawet czynny udział w koncercie co było miłą niespodzianą, Po sympatycznym wstępie rozpoczął się koncert. Jako pierwszy wystąpił Zespół Dąbrówka z nowym repertuarem przygotowanym właśnie na tę okazję. Następnie mieliśmy okazję posłuchać zespołu Malwianki. Na końcu wystąpili gospodarze spotkania - zespół Wasilkowianki, wraz z którym gościnnie wystąpił Pan Burmistrz! Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany tym razem przez Zespół Wasilkowianki. Tak więc dzięki koncertom mieliśmy okazję poznać nie tylko kunszt artystyczny poszczególnych zespołów, ale również ich umiejętności kulinarne! Dzisiejszy koncert zakończył realizację projektu "Twórczość kulturalna Zespołu Dąbrówka" ze wsi Dąbrówki", ale na pewno nie zamknął współpracy pomiędzy zespołami naszej gminy.
galeria zdjec
Podczas zajęć świetlicowych każdy może znaleźć coś dla siebie. Ostatnio tematem przewodnim w kuchni była pizza. Po zajęciach sportowych i artystycznych można było się posilić pyszną pizzą przygotowaną przez naszych młodych kucharzy
galeria zdjec
22 lutego 2015 r. odbył się drugi koncert zespołu „Dąbrówka” Tym razem miejscem występu była świetlica w Studzianki. Tak jak poprzednim razem wystąpiły również zespoły „Wasilkowianki” oraz gospodarze - „Malwianki”. Wszystko było doskonale przygotowane, Atmosfera była miła. Do wspólnego śpiewania przyłączyła się również publiczność.
galeria zdjec
14 lutego 2015 roku w remizie OSP w Dąbrówkach odbył się koncert zespołów „Dąbrówka”, Malwianki” ze Studzianek oraz „Wasilkowianki” z Wasilkowa. . W tym dniu odbyło się również poświęcenie otrzymanych strojów oraz wręczenie przez Burmistrza Wasilkowa certyfikatu z nadaniem zespołowi nazwy „Dąbrówka”. Po części oficjalnej – wspólny bal na zakończenie karnawału.
galeria zdjec
Wśród wielu zespołów biorących udział w Przeglądzie znalazł się też nasz - "Dąbrówka". Tak właśnie wyglądały nasze panie.
galeria zdjec
Jasełka, kolędy, konkursy, Mikołaj i prezenty na koniec dyskoteka, to właśnie to co zapamięta się na długo
galeria zdjec
Na działce „U Adeli” rosło uschnięte drzewo, które zagrażało bezpieczeństwu sąsiednich budynków. Wydział Ochrony środowiska Urzędu Miasta w Wasilkowie przeznaczył je do wycięcia. Dzięki aktywności mieszkańców udało się je samodzielnie ściąć i zagospodarować. Wszystkim osobom zaangażowanym w prace związane z wycięciem oraz uprzątnięciem działki serdecznie dziękujemy. Na zaprezentowanych zdjęcia widoczne są osoby, które brały udział tylko w ostatnim etapie prac, polegających na porządkowaniu terenu po wycince.
galeria zdjec
14 grudnia 2014 r. w remizie OSP w Dąbrówkach odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Przyszło wielu mieszkańców naszej wsi. Zostało również zaproszonych wielu gości. Między innymi starosta białostocki Antonii Pełkowski, burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski, radny powiatu białostockiego Jacek Mariusz Bejm, Radni Miasta Wasilkowa, reprezentanci Policji, sołtysi Studzianek i wiele innych osobistości. Modlitwę opłatkową poprowadzili księża z parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie oraz z parafii prawosławnej p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wasilkowie. Dzieci z Dąbrówek przedstawiły Jasełka. Kolendy zaśpiewał miejscowy zespół "Dąbrówka" oraz zaproszony prawosławny zespół z Wasilkowa. Na zakończenie wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne oraz podzielili się opłatkiem. Całą uroczystość poprowadziła Lucyna Bejm.
galeria zdjec
Coś innego, coś fajnego – warsztaty Planeta Kobiet. Filmy, zdjęcia, książki przybliżają nam życie kobiet w tak odległym kraju. To wszystko dzięki Pani Basi, która była aż 6 tygodni na Sri Lance i w ciekawy sposób podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami. Nie mogło się również bez gotowania. Pod okiem Pani Basi kobiety przyrządziły typowy lankijski posiłek – Kokosowy dhal.
galeria zdjec
Tym razem na zajęciach nasze pociechy wykazały się umiejętnościami kulinarnymi. Tematem przewodnim były przetwory. Pomysłów i zaangażowania jak zwykle nie zabrakło. Trochę tradycji przeplatało się z kuchnią współczesną. Jesień to dobry okres do różnych inspiracji. Kasztany, żołędzie, jarzębina i mnóstwo kolorowych liści to dobry materiał do wykonania różnego rodzaju kompozycji. Nasi młodzi artyści potrafią to doskonale wykorzystać.
galeria zdjec
Nieustannie dbamy, aby nasza wiejska świetlica swoim wyglądem przyciągała coraz to więcej osób chętnych do uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach. Zadbaliśmy już o wygląd zewnętrzny, więc nadszedł czas na poprawę i estetykę wnętrz. Przy niewielkich środkach finansowych oraz ogromnym zaangażowaniu mieszkańców udało się nam odnowić ściany w salach. Teraz jest fajnie, czysto i przejrzyście.
galeria zdjec
W dniu 12 października 2014 r. odbyło się spotkanie z okazji Dnia Sportu, zorganizowanego z inicjatywy mieszkańców. W programie imprezy znalazły się różne konkurencje sportowo-ruchowe dla wszystkich chcących sprawdzić swoje fizyczne umiejętności. Wiek nie stanowił problemu. Liczyła się tylko chęć do aktywnego spędzania czasu i dobra zabawa. Najbardziej wytrwali, na koniec zorganizowali ognisko z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami.
galeria zdjec
Kolejne prace ogrodniczo-gospodarcze zostały przeprowadzone na działce „U Adelki”. Skoszona trawa, uprzątnięta altana oraz dosadzone kwiaty i drzewka to efekt pracy mieszkańców. Ten nasz wspólny mini-park jest coraz bardziej urokliwym miejscem.
galeria zdjec
Joga to najlepsze co może być aby zatrzymać się na chwilę w tym codziennym pędzie. Dzięki jodze możemy poczuć się lepiej we własnym ciele i choć przez moment wsłuchać się w jego potrzeby. Joga również pomaga zwalczać bóle kręgosłupa, koryguje wady postawy, uelastycznia ciało, wzmacnia mięśnie, redukuje zbędne kilogramy, pozwala się odprężyć również uspokaja umysł. Tym bardziej cieszy, że tak wielu chętnych uczestniczyło na pierwszych zajęciach.
galeria zdjec
Nasze młode talenty mają coraz więcej doświadczenia w swoich artystycznych poczynaniach. Wyobraźni nie ma końca. Piękne kwiaty wykonane w różnych technikach zachwycą nie jednego.
galeria zdjec
Pierwsze zajęcia świetlicowe po dłuższej przerwie. Jak widać naszych pociech to nie zniechęciło, a wręcz przeciwnie – nie mogły się doczekać nowych, ciekawych zajęć z Panią Malwiną.Nasza Polska Złota Jesień przyniosła wiele ciekawych pomysłów. Kasztany, żołędzie i kolorowe liście były tematem pierwszych prac. Rozpoczęły się również zajęcia z karate. Pierwsze spotkanie było czysto teoretyczne, ale już kolejne to dużo ruchu i wysiłku
galeria zdjec
W ubiegłą niedzielę w świetlicy OSP nasz zespół zaprezentował swoje nowe utwory mieszkańcom wsi. Każdy kto chciał mógł spędzić czas w miłym towarzystwie przy muzyce biesiadnej. Dla spragnionych tańca również coś się znalazło. Wiek uczestników nie grał roli. Byli starsi, młodsi, ale nie zabrakło też dzieci. Może następnym razem będzie więcej chętnych do spędzenia wspólnie czasu w tej właśnie formie.
galeria zdjec
Na zakończenie wakacji sypnęło w Wasilkowie festynami: było Pożegnanie lata oraz Festyn Familijny. Nasze Stowarzyszenie otrzymało zaproszenie na obie imprezy. Było trochę pracy z przygotowaniem się do festynów, ale było gwarno i wesoło. Zespół "Dąbrówka" swoją obecnością dodatkowo uświetnił udział Dąbrówek w Festynach. Poniżej prezentujemy zdjęcia z Festynów oraz przygotowań do nich. Na zdjęciach z Pożegnania lata prezentujemy również naszą nagrodę z Dni Wasilkowa - piękny namiot - nasz własny!
galeria zdjec
Podczas zebrania, które odbyło się 7 września 2014 roku został podzielony fundusz sołecki na 2015 rok oraz ogłoszone wyniki konkursu na Najpiękniejszy Ogród i wręczone nagrody finansowane z tegorocznego funduszu. Szczegółowe informacje dotyczące ustaleń podjętych na zebraniu oraz z listą osób nagrodzonych można zapoznać się w zakładce "wieści ze wsi". W galerii prezentujemy kilka zdjęć z zebrania oraz z konkursu
galeria zdjec
W tegorocznych wakacyjnych zajęciach świetlicowych pani Malwina zaproponowała 5 spotkań całodniowych zamiast dwugodzinnych zajęć 2-3 razy w tygodniu. Każdy dzień poświęcony był na zwiedzanie innej miejscowości w okolicy Dąbrówek. Zajęcia łączyły zdobywanie wiedzy o zwiedzanych miejscach ze zdobywaniem sprawności fizycznej podczas marszu lub jazdy rowerem oraz z zabawą i wypoczynkiem. Prezentowane poniżej zdjęcia pochodzą z każdego dnia zajęć: dzień 1: Święta Woda, dzień 2: Studzianki-Nowodworce, dzień 3: Jurowce - Nadawki, dzień 4: Wasilków, dzień 5: Białystok,
galeria zdjec
Podczas XV Biesiady Miodowej w Tykocinie Zespół "Dąbrówka" godnie reprezentował naszą wieś. Panie pod przewodnictwem pana Jana opracowały i wykonały 6 piosenek. Jesteśmy bardzo dumni z naszego zespołu, który mimo młodego wieku (zespół istnieje zaledwie od kilku miesięcy) jest zapraszany na okoliczne imprezy! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Biesiady Miodowej w Tykocinie.
galeria zdjec
Na zaproszenie Stowarzyszenia "Wodniczka" Zespół "Dąbrówka" ze wsi Dąbrówki k/Wasilkowa (mamy już nazwę zespołu!) brał udział w Biesiadzie folklorystycznej w miejscowości Szorce. Zaproszenie zostało przyjęte z wielkim zadowoleniem i mimo upalnej pogody cały zespół stawił się w Szorcach w komplecie. Występ Zespołu "Dąbrówka" był bardzo udany, wyjazd do Szorc bardzo przyjemny. Miło było spędzić kilka godzin w towarzystwie bardzo przyjaznych mieszkańców Szorc i działaczy Stowarzyszenia "Wodniczka". Za zaproszenie dziękujemy, może i my z czasem dopracujemy się w naszej wsi festiwalu artystycznego. Poniżej prezentujemy zdjęcia z Szorc, a na YB wkrótce będzie można obejrzeć filmiki i posłuchać jak śpiewa zespół "Dąbrówka"
galeria zdjec
Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówkach podczas festynu "Smaki Podlasia" uczestniczyło w pokazach kulinarnych, które odbywały się w Białostockim Muzeum Wsi. Panie z naszego Koła zaprezentowały gotowe wyroby oraz sposób wykonywania tradycyjnych potraw: kiszki ziemniaczanej cebularzy ślimaczków drożdżowych Wszystkim chętnym rozdawane były przepisy na prezentowane wyroby. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z festynu.
galeria zdjec
Tradycyjnie jak w każdy czwartek odbyła się próba zespołu folklorystycznego (cały czas nie mamy nazwy zespołu!), ale tym razem nie w świetlicy, a na działce "U Adeli". Była i próba i ognisko; I FAJNIE BYŁO! Można było posłuchać jak panie śpiewają, można było razem z nimi pośpiewać, można było smacznie pojeść i napitków różnych posmakować, a nawet można było potańczyć. Pogoda dopisała, humory również, no a co najważniejsze frekwencja była wyśmienita! A jak było, to nich ci co nie przyszli, obejrzą na zdjęciach.
galeria zdjec
Działka " U Adeli" ma szansę stać się wizytówką naszej wsi. Musimy tylko o to miejsce dbać i pielęgnować. Mamy już altanę biesiadną, miejsce na ognisko, a teraz porządkujemy dalszy fragment działki. Tam gdzie jest spalntowana ziemia ma powstać trawnik z roślinami ozdobnymi. Trawa wkrótce będzie zasiana. Na drodze piaskowej (utwardzonej) będą mogły bezpiecznie jeździć dzieci na rowerkach lub spacerować panie z wózkami. Powstaną jeszcze ławeczki, żeby można było chwilę odpocząć. Od nas wszystkich zależy, czy będziemy mieli czym się chwalić.
galeria zdjec
Tradycyjnie, tak jak w poprzednich latach, Dąbrówki prezentowały się na Dniach Wasilkowa. Do obchodów Dni Wasilkowa przygotowywaliśmy się w tym roku wyjątkowo starannie i wszechstronnie. Oprócz udziału w konkursie kulinarnym, przygotowany został występ Zespołu Śpiewaczego Dąbrówki, a ponadto dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych pod wodzą pani Malwiny prezentowały swoje umiejętności nabyte podczas zajęć. Na naszym stoisku były też prezentowane niektóre prace członkiń Koła, a mianowicie koszyczki zapachowe oraz serwetki. Z planowanego pokazu ćwiczeń chłopców uczestniczących w zajęciach karate byliśmy zmuszeni zrezygnować z powodu ważnej uroczystości rodzinnej pana instruktora. Wzorem lat ubiegłych na naszym stoisku były prezentowane wyroby kulinarne gospodyń z Dąbrówek. Do konkursu zgłoszone były: - w kategorii wyroby mięsne - wyroby garmażeryjne (kaszanka, pasztetowa, salceson) oraz kiełbasa swojska - w kategorii wyroby mączne - drożdżówka tradycyjna oraz chleb swojski (w 3 rodzajach) - w kategorii wyroby mleczne - biały ser produkcji własnej oraz twarożek ze śmietaną Ponadto panie pokazały swój kunszt kulinarny przygotowując potrawy poza konkursowe, a mianowicie: pyzy, kiszkę ziemniaczaną, cebularze, pierogi w kilku rodzajach oraz wiele rodzajów ciast. Przez komisję konkursową najbardziej została doceniona kaszanka (I miejsce w kategorii wyrobów mięsnych), a drożdżówka tradycyjna otrzymała wyróżnienie. W przygotowaniach do Dni Wasilkowa oraz w samym festynie brało udział wiele osób i w tym miejscu w imieniu Rady Sołeckiej wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękuję! Poniżej prezentujemy zdjęcia z przygotowań oraz z samej imprezy. Mamy też nagrany film z występu, będzie do obejrzenia w świetlicy na dużym ekranie.
galeria zdjec
Krótki przegląd zajęć świetlicowych. W czwartki nasza świetlica tętni życiem, ostatnio wyglądało to tak: była próba zespołu śpiewaczego, nauka szydełkowania i robienia ozdób wielkanocnych, powstawały duże kolorowe pisanki, panowie więksi i mniejsi ćwiczyli elementy samoobrony i karate, w kuchni wypiekane były ciasteczka, na koniec rozegrany został mecz w tenisa stołowego. Na szczęście udało się wszystko pogodzić, każdy znalazł dla siebie zarówno miejsce jak i zajęcie.
galeria zdjec
Podczas przeglądu prac wykonywanych podczas zajęć świetlicowych zespół Świetlicy w Dąbrówkach zaprezentował prace plastyczne, kulinarne oraz skecz kabaretowy przygotowany przez panią Malwinę. Poniżej prezentowane zdjęcia potwierdzają, że zajęcia świetlicowe pozwalają na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży uczestniczącej w zajęciach. Paniom prowadzącym zajęcia plastyczne oraz świetlicowe serdecznie gratulujemy uzyskiwanych rezultatów. Zakładamy, że podczas kolejnego przeglądu prac świetlic będziemy mogli do pokazów dołączyć osiągnięcia uczestników zajęć karate i samoobrony.
galeria zdjec
W końcu udało się zrealizować nasze odnośnie zajęć sportowych na basenie. Zebrała się w nasze wsi grupka odważnych 14 osób, które postanowiły oderwać się od foteli i telewizora. Postanowiliśmy sobotni wieczór spędzić na wspólnym pływaniu, wygrzewaniu "młodych" kości w wodach leczniczych, "biczowaniu" w saunie, a najodważniejsi sprawdzali przepustowość rur, musieliśmy się przekonać czy nasze obłe ciała dadzą radę zsunąć się po torze zjeżdżalni. Śmiechu była co niemiara. A na dowód, że to wszystko prawda zamieszczamy kilka zdjęć, ale te z ... przebieralni zostawiamy nieopublikowane.
galeria zdjec
Podczas zajęć świetlicowych, które przypadły akurat w "tłusty czwartek" pani Malwina przygotowała ze starszymi dziećmi teatrzyk o pączkach Babci Honoratki. Zajęcia rozpoczęły się od przygotowania kukiełek, zorganizowania sceny, widowni. Następni na widowni zasiadły młodsze dzieci w towarzystwie babć (ale nie Honoratek) i mamy. Po przedstawieniu, a jakże były pączki.
galeria zdjec
W czwartki odbywają się zajęcia prowadzone przez instruktora. Godzina 17.00 - 18.00 jest przeznaczona dla młodszych adeptów, a od 18.00 do 19.00 ćwiczy starsza młodzież. Należy przyznać, że zza drzwi sali ćwiczeń dobiegają groźne okrzyki, a ćwiczenia proponowane przez instruktora są wymyślne i wymagają nie lada sprawności i kondycji, aby je wykonać. Poniżej link do film pokazowego nagranego przez instruktora (https://www.facebook.com/photo.php?v=652238931480781&l=7345185330642365097) oraz kilka zdjęć z zajęć. Ponieważ kilku młodzieńców zastrzegło sobie nieupublicznianie ich zdjęć, więc zaprezentujemy wyczyny tylko niektórych uczestników zajęć.
galeria zdjec
Przedstawiamy fotoreportaż z jednego dnia świetlicy, a dokładnie z czwartku 6 marca 2014 roku: sala nr 1 - zajęcia świetlicowe prowadzi pani Malwina - gry i zabawy pełne śmiechu i wesołego harmideru; sala nr 2 - karate i samoobrona - groźne, obco brzmiące okrzyki i tupot; sala nr 3 - a tak naprawdę kuchnia, bo nie posiadamy sali numer 3 - próba zespołu Piosenki Biesiadnej - przy dźwiękach akordeonu przywracane są do życia piosenki coraz częściej ulegające zapomnieniu; Jednym słowem, każdy kto chce spędzić ciekawie popołudnie, znajdzie dla siebie coś interesującego. Zapraszamy!
galeria zdjec
Dawno nie prezentowaliśmy zdjęć z zajęć świetlicowych, trzeba to nadrobić. Poniżej zaprezentujemy z różnych zajęć z ostatnich kilku miesięcy. Ponadto prezentujemy zdjęcia z ostatniego wyjścia do teatru, niestety wspólne wyjścia do opery nie zostało udokumentowane. Za to w marcu wybieramy się na baseny!, to dopiero będą zdjęcia!
galeria zdjec
Powołaliśmy Zespół Piosenki Biesiadnej! Co prawda na zebranie założycielskie nie przyszło zbyt wiele osób, ale bardzo wierzymy, że dobiegające ze świetlicy piękne dźwięki akordeonu oraz piosenek, które wszyscy lubimy i ...powoli je zapominamy, zachęcą innych do dołączenia do Zespołu. Próby będą odbywały się w czwartki, w godzinach 17.30 - 19.30 w świetlicy (ul. Wesoła 7) w Dąbrówkach. Zapraszamy wszystkich miłośników śpiewania!
galeria zdjec
Prezentujemy w niniejszej galerii zdjęcia z niedzielnego Spotkania Opłatkowego, które odbyło się w remizie OSP w Dąbrówkach. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i stanowiło doskonałe wprowadzenie w okres przedświąteczny. Przeglądając zdjęcia muszę przyznać, że mogłyby być lepszej jakości. Była odrobina nadziei, że Gazeta Wasilkowska nas zaszczyci swoją obecnością i wówczas doczekamy się profesjonalnych zdjęć. Może następnym razem. A może zgłosi się do naszego koła pasjonat fotoamator, który zechciałby przygotowywać materiał fotograficzny na naszą stronę?
galeria zdjec
To, że pogoda płata figle łatwo zauważyć. Nawet niekiedy udaje się to udokumentować. Prezentujemy zdjęcia zrobione 22 listopada w przydomowym ogródku w Dąbrówkach - bratki zakwitły w najlepsze. Już jest styczeń, a bratki nadal kwitną, zdjęcia zrobione w listopadzie nadal są aktualne!
galeria zdjec
Wykorzystując ładną pogodę spotkaliśmy się na działce u Adeli na jesienne porządki. Odbyło się ostatnie koszenie trawy, pielenie chwastów, sadzenie nowych roślinek na następną wiosnę, posprzątaliśmy niekończące się zasoby butelek i puszek po piwie i jeszcze więcej łupinek po pestkach słonecznikowych. Po uporaniu się z pracami była chwila na pogawędki przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Bardzo cieszy spore wykorzystanie altany i zgromadzonego opału na ogniska, zasmuca jedynie, że głównie młode pokolenie korzysta z altany, a starsze pokolenie sprząta. Należy mieć jednak na uwadze, że wraz z upływem czasu, aktualni młodzi będą w tym samym miejscu co aktualni starsi, więc i dzisiejszym młodym przyjdzie kiedyś sprzątać po użytkownikach altany.
galeria zdjec
W październiku rozpoczeliśmy nowy cykl zajęć swietlicowych. Prowadzi je Pani Malwina. Zajęcia są bardzo różnorodne, dopasowane do wieku dzieci i młodzieży pojawiającej się na zajęciach. Jak do tej pory były tańce, gimnastyka i zabawy ruchowe, tworzenie bardzo smacznych stworków na halloween, wymyślanie super kreacji dla modelki, wspólne pisanie bajek, a nawet...wyjście (wieczorne!) na mecz Jagi. Zamieszczone zdjęcia prezentują nowe zajęcia świetlicowe (środowe i piątkowe). Zachęcamy do udziału w zajęciach: środy i piątki 17.30 - 19.30.
galeria zdjec
Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczeliśmy nową "ramówkę" w świetlicy. Od października zajęcia prowadzą: pani Malwina - środy , piątki, godz. 17.30-19.30 - zajęcia świetlicowe, oraz pani Małgosia - soboty 10.00 - 12.00 - zajęcia plastyczne. Prezentujemy zdjęcia, które powinny wszystkich przekonać, że warto skorzystać z proponowanych zajęć i spędzić ciekawie czas w świetlicy. Nasza oferta jest różnorodna i bogata, co widać na zamieszczonych zdjęciach.
galeria zdjec
Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami prezentującymi uczestników oraz prace, które powstały podczas wakacyjnych zajęć w świetlicy.
galeria zdjec
Konkurs i Turniej roztrzygnięty, nagrody, dyplomy, puchary rozdane. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z uroczystości.
galeria zdjec
Konkurs zakończony, nagrody przyznane. Oceny ogrodów dokonała niezależna komisja z Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Serdecznie dziękujemy za ocenę ogrodów i wytypowanie zwycięzców. Wręczenie nagród nastąpi w sierpniu. Planowany jest następujący termin wręczania nagród: sobota 10 sierpnia 2013 rok, godzina 16.00. W programie przewidziano oprócz uroczystego wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursu na "Najpiękniejszy ogród w Dąbrówkach" również wręczenie pucharów laureatom Turnieju w tenisa stołowego, oraz ognisko (zapraszamy z własnym koszyczkiem) i konkursy sportowe, jako że uroczystości odbywać się będą na boisku obok remizy OSP w Dąbrówkach. Poniżej zamieszczone są zdjęcia z ogrodów, które startowały w konkursie. Zdjęcia nie oddają całej urody ogrodów, nie mniej zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami. Jeśli podczas planowania wydatków przyszłorocznego Funduszu Sołeckiego organizacja kolejnej edycji konkursu zostanie zaakceptowana, to można mieć nadzieję, że bedzie jeszcze więcej chętnych do wystawienia swojego ogrodu w konkursie, a Dąbrówki staną się jeszcze piękniejsze.
galeria zdjec
Podobnie jak w poprzednich latach Stowarzyszenie "Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówkach" reprezentowało sołectwo Dąbrówki podczas obchodów Dni Wasilkowa. Na przygotowanym stoisku zaprezentowane zostały oprócz wyrobów kulinarnych również ozdoby wytworzone przez członkinie Koła podczas spotkań w świetlicy. Podczas konkursu kulinarnego produkty przygotowane przez panie z naszego Koła oraz sympatyków Koła zdobyły uznanie jury i zostały nagrodzone I nagrodą oraz nagrodą specjalną. Dziękujemy pięknie za wspaniałe nagrody. W galerii prezentujemy proces przygotowań do Dni Wasilkowa, nasze stoisko oraz nagrody. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami.
galeria zdjec
Od kwietnia realizujemy zadanie "Moja przestrzeń - wieczory klubowe". Dokumentacja zdjęciowa powoli się zapełnia, co pozwoli utworzyć galerię poświęconej tylko naszemu projektowi. Niestety na zajęciach filmowych i organizacyjnych, które odbyły się na początku kwietnia zabrakło fotoreportera. Postaramy się, aby na pozostałych zajęciach powstawała kompletna dokumentacja. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami.
galeria zdjec
Zaczeliśmy realizację zajęc w ramach Zadania Moja przestrzeń - wieczory klubowę. Odbyły się zajęcia organizacyjne,spotkanie filmowe, oraz rozpoczął się cykl zajęć świetlicowych, które będą kontynuowane w maju. Regularnie odbywają się zajęcia plastyczne, na których uczestnicy poznają nowe techniki i wykonują wiele ciekawych prac. Również panie z Koła rozwijają swoje zdolności artystyczne, czego dowodem są prace zaprezentowane w galerii. Poniżej zaprezentujemy zdjęcia przedstawiające zaangażowanie twórcze, proces tworzenia oraz powstałe prace. Na koniec zajęć organizowany jest poczęstunek, który często sam w sobie stanowi dzieło sztuki (kulinarnej), więc na zdjęciach prezentujemy również i te "dzieła"
galeria zdjec
W oczekiwaniu na wiosnę, zajęcia odbywają się tak jak dotychczas, w świetlicy, przy ulicy Wesołej 7 w Dąbrówkach. Jak będzie już ładna wiosenna pogoda, to zapewne część zajęć odbywać się będzie na placu zabaw lub boisku. Łatwiej wówczas będzie zorganizować zajęcia dla większej grupy chętnych. W ostatni piątek było tylu chętnych do gry w tenisa stołowego, że czas oczekiwania na swoją kolejkę niesłychanie się wydłużył. Wiadomo mamy tylko 1 stół do gry. Jest nadzieja, że już w nadchodzącym tygodniu świetlica wzbogaci się o trzy nowe przyrządy do fitnesu, więc możliwe stanie się rozładowanie "korków" przy stole do tenisa. Cieszy też bardzo, że i dziewczyny zaczynają grać w tenisa. Jak widac na załączonych zdjęciach w świetlicy można stworzyć własnoręcznie "biżuterię", "powariować" na materacu jak i również stworzyć małe dzieła sztuki, za każdym razem inne, ostatnio powstały żółwie Kolejna sobota marcowa była okazją do rozpoczęcia wytwarzania ozdób Wielkanocnych. Na zdjęciach prezentujemy kolekcję zajączków i wiosennych motyli. W czasie gdy dzieci wyczarowywały motyle, to panie z Koła zadbały o przyjemności podniebienia. Pani Danusia prezentowała wykonanie i przepis na swoje słynne cynamonowe bułeczki, które na ostatnich dożynkach zdobyły I miejsce w konkursie na drożdżowe wypieki. Degustacja odbędzie się następnego dnia, na pierwszym spotkaniu filmowym.
galeria zdjec
Lutowe zajęcia zaowocowały nowymi pracami dzieci. Powstała gra planszowa, obrazki z kalejdoskopu własnoręcznie opracowane i wykonane przez uczestników, skrzynki pełne skarbów, a na ostatnich zajęciach zaczęły powstawać plecione w zmyślny sposób na specjalnie przygotowanych przyrządach różnokolorowe bransoletki. Zachęcam do obejrzenia zdjęć, można na nich zobaczyć i ocenić prace oraz podziwiać pełne zaangażowanie uczestników zajęć. W czasie przerwy, dla odprężenia, można rozegrać mecz w piłkarzyki. Luty zaowocował nie tylko w fantastyczne prace, ale również w smakowite wypieki. Powstały misiaczki, babeczki, zebra w piękne paseczki, a w przyszłym tygodniu, ...hm jeszcze nie wiadomo co zostanie upieczone. Propozycje i przepisy można przysyłać na adres: kolo@kgwdabrowki.org
galeria zdjec
Zabawa Choinkowa odbyła się w styczniu 2013 roku. Był wodzirej, który prowadził zabawę z dziećmi, było dużo konkursów, były nagrody. Dla nieco starszej młodzieży był zorganizowany warsztat plastyczny, podczas którego uczestnicy tworzyli odświętne makijaże na przygotowanych portretach. Natomiast Pani Małgosia tworzyła fantazyjne makijaże na uczestnikach, co można zobaczyć na załączonych fotografiach. Po trudach zabawy chwilę odpoczynku można było zaznać w oczekiwaniu na Mikołaja i przygotowane przez niego prezenty. Na zakończenie Choinki czekał na wszystkich poczęstunek przygotowany jak zwykle przez panie z Koła.
galeria zdjec
Księża, goście, schola, chór i gościnnie cudowne "Żelki"... - 16 grudnia 2012r. Tak przebiegło kolejne spotkanie Opłatkowe mieszkańców naszej wsi...
galeria zdjec
24 listopad 2012r. Dzień inicjujący przygotowania do jednego z najważniejszych świąt - Świąt Bożego Narodzenia. Właśnie dziś nasi najmłodsi wykonali najpiękniejsze ozdoby świąteczne. Zobaczcie sami...
galeria zdjec
Podczas spotkań z plastyką powstaje coraz to więcej świetnych prac, które powinny ujrzeć światło dzienne. Postanowiliśmy więc rozpocząć cykl wystaw prac wykonanych przez naszych artystów. Oto pierwsza wystawna - Zapraszamy....
galeria zdjec
Z miesiąca na miesiąc zajęcia plastyczne zorganizowane dla naszej młodzieży cieszą się coraz to większym powodzeniem. Przychodzi coraz to więcej dzieci jak również coraz częściej młodzież, która chce spełnić się w twórczości plastycznej. Podczas zajęć można również spędzić czas na zabawie, aby na chwilkę oderwać się od „kredki”. Pani Ania i inne kobiety zadbały również o ciało naszych twórców. Wiadomo przecież, że z pustym „brzuszkiem” trudno jest skupić się na twórczej pracy…. Cała sala pachniała więc wypiekami naszych Pań…. Coś wspaniałego i dla ciała i dla ducha. Jak widać nie tylko plastyka przyciąga nasze dzieciaki, fotografika również. Może jeszcze stworzymy „kółko fotograficzne”? Początek już jest. Zdjęcia do galerii z zajęć plastycznych wykonała Emilka, uczennica II klasy gimnazjum. Zapraszamy oczywiście i inne mamy, babcie czy też ciocie do wspólnego spędzenia czasu….
galeria zdjec
Rodzinny festyn - dzieci, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo itp., a tak w wielkim skrócie to - cała rodzina mogła znaleźć coś dla siebie, aby miło, a co najważniejsze razem spędzić ten czas.... i wybrać coś smacznego do przekąszenia...
galeria zdjec
Czy plac zabaw, czy też kartka, kredka, farby... To nie jest problem dla naszych "milusińskich" co wybrać. Oni potrafią się super zorganizować i dobrze wiedzą co i kiedy chcą robić, a my im po prostu to umożliwiamy
galeria zdjec
Piłka jedna, bramki dwie.. Chętnych i energii nie brakowało. Mimo nieuchronnego końca wakacji zajęcia sportowe będą kontynuowane. Ruch to zdrowie, a jak jeszcze jest z tego choć odrobina przyjemności....
galeria zdjec
To jest to - coś dla ducha i coś dla ciała. Malowanie, rysowanie połączone z grą i zabawą. Każda buzia uśmiechnięta aż miło popatrzeć.
galeria zdjec
Piłka i dwie bramki. Do tego jeszcze paru chętnych i zawody sportowe gotowe. Trzeba od czegoś zacząć. My już mamy pierwszych chętnych piłkarzy, którym nie przeszkadza nawet niesprzyjająca pogoda. Po prostu: DLA CHĘTNEGO NIC TRUDNEGO. Może ich zaangażowanie i postawa zachęci innych do sportowych spotkań..
galeria zdjec
Altana w pełnej krasie jest już oficjalnie otwarta. Urocze miejsce gdzie można miło spędzić czas w gronie bliskich i przyjaciół. Wstęga przecięta. Pierwszy "oficjalny ogień" zagościł pod grillem...
galeria zdjec
Kolejne zaślubiny w naszej miejscowości. Tym razem zakochani złożyli sobie przysięgę małżeńska 11 maja 2012 roku. Oto młodzi w otoczeniu rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Pełni miłości, uśmiechnięci i szczęśliwi. Już teraz zawsze razem, ku wspólnej przyszłości…..Wszystkiego najlepszego !
galeria zdjec
Pierogi, pyzy domowe, babka ziemniaczana, cebularze, "niespodziewajki" -kotlety z makaronu z sosem grzybowym, wędlina: kiełbasa, szynka, boczek, smalczyk domowy, bigos, chleb z ziarnami na zakwasie i doceniony "Przysmak gospodarza"-pierogi z marchwią. Same pyszności przygotowane przez nas
galeria zdjec
Warto było poświęcić swój czas i wykrzesać z siebie energię do uporządkowania działki. Teraz stoi na niej urocza altana z miejscem na ognisko i grillem.
galeria zdjec
Agata, Kamil, Karolina, Gabrysia, Klaudia, Kuba, Martyna, Mateusz, Weronika, Olga, Nikola, Nikola-Natalka, Weronika, Natalka. Nasi mali artyści i nasza duma. Gratulujemy pomysłów i życzymy sukcesów
galeria zdjec
Kontynuujemy zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Pod okiem pani Małgosi tym razem powstały „kwiatowe drzewa”. Majowe słońce pobudziło roślinność do życia. Rozkwitły kwiaty na rabatach, krzewach i drzewach. W jednej chwili zrobiło się kolorowo i pachnąco, co zainspirowało naszych małych artystów do wykorzystania swoich pomysłów w majowych pracach. Podczas tych spotkań jest czas również na chwilę odprężenia i zabawy. Może zagramy w piłkę? Dzięki Emilce wszyscy mogą zobaczyć zaangażowanie uczestników oraz ile frajdy sprawia wspólne spędzenie czasu. Może w ten sposób zachęcimy również i innych. Przyjdź i przekonaj się sam. Warto!..... Zapraszamy
galeria zdjec
Cały czas dążymy do tego, aby w naszej miejscowości było jak najładniej. Żeby było gdzie miło i przyjemnie spędzić czas. Jednym z takich miejsc jest nasz plac zabaw. Dzięki mieszkańcom wsi - sponsorowi oraz pani Eli,jej mężowi i Uli udało się zasadzić drzewka i stworzyć tym samym żywopłot otaczający tenże plac zabaw.
galeria zdjec
Mały czy duży, młody czy stary, to nie ma dla nas znaczenia. Chętnie spędzamy wspólnie czas. Tym razem było podobnie. Towarzyszył nam wspólny cel, czyli przygotowania do jednych z najważniejszych świąt w roku - Wielkanocy. Palmy, palemki, stroiki i jajka - to owoce naszych tegorocznych Warsztatów wielkanocnych...
galeria zdjec
Następny miesiąc z zajęciami plastycznymi. Tym razem zawitała do nas wiosna. Pierwsze promienie słoneczne i topniejący śnieg ożywiły wyobraźnię naszych dzieci - RÓŻNOKOLOROWE KWIATY to temat przewodni marcowych spotkań. Panią Anię również zainspirowały tematy wiosny. Przygotowała przepyszne ciasteczka w kształcie kwiatów. To była prawdziwa rozkosz dla duszy i dla ciała....
galeria zdjec
W "Wieściach ze wsi" zamieściliśmy informacje o Walnym zebraniu członków OSP w Dąbrówkach. W naszej galerii zamieszczamy kilka zdjęć z tego wydarzenia. Zebrał się Zarząd, członkowie oraz zaproszeni goście: z-ca burmistrza Pan Wiesław Dąbrowski oraz Pan Andrzej Sutuła.
galeria zdjec
Widać jak świetnie spędziły czas nasze maluchy. Zabawa była przednia. Oczywiście pod bacznym okiem starszych. Dorośli również się nie nudzili. Spędzili czas na miłej pogawędce obserwując swoje pociechy. To jest właśnie fajnie spędzony czas.......Nie prawd-aż?
galeria zdjec
Świetnie mieć swoje własne lodowisko. Każdy kto chce, czy to duży czy też mały może spróbować swoich sił na lodzie. Brak łyżew to też nie problem. Mamy zaradne dzieciaki... Potrafią współpracować. Zorganizowały "szatnie" i właśnie tam wymieniają się łyżwami aby każdy chętny mógł poszaleć na lodowisku. I do tego pogoda jak marzenie! Czego więcej potrzeba...? (więcej sprzętu!)
galeria zdjec
14 stycznia 2012 r w remizie OSP w Dąbrówkach zebrali się mieszkańcy wsi z okazji imprezy Choinkowej. Uroczystość rozpoczęła się wspólną modlitwą poprowadzoną przez ks. prawosławnego Jana Kiryluk i katolickiego ks. Krzysztofa. W dalszej części naszego spotkania było można posłuchać kolęd w wykonaniu chóru prawosławnego z Wasilkowa oraz przez dzieci z naszej szkoły. To nie koniec atrakcji. Dzieci i młodzież z parafii Św. Woda przygotowały cudne przedstawienie Jasełkowe. Oprócz treści typowo religijnych, przedstawienie zawierało nutkę humoru oraz sporo ciekawych przenośni do czasów współczesnych. Bardzo ciekawe połączenie. Dorośli byli zachwyceni i rozbawieni. Dzieci natomiast czekały i czekały, aż w końcu przyszedł długo oczekiwany gość – Św. Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Nie było jednak łatwo otrzymać prezent. Św. Mikołaj to wymagający gość. Trzeba było śpiewać piosenki i deklamować wierszyki aby otrzymać prezent. Nie ominął jednak nikogo. Ma po prostu wielkie serce. Radości nie było końca. Gdy „prezentowe” emocje opadły można było sobie potańczyć i posilić się smakołykami przygotowanymi przez panie z Koła. Całość imprezy poprowadziła Agnieszka Sańczyk.
galeria zdjec
Nowy rok prężnie zaczęliśmy kolejnymi zajęciami plastycznymi. Chętnych jest co raz to więcej, a i talentów nie brakuje.Na zajęciach styczniowych dzieci robiły kolorowe świeczki oraz kolorowe ramki do obrazków. W galerii przedstawiamy zdjęcia dzieci podczas pracy oraz efekty ich pracy. Niektórym dzieciom trudno jest się „odkleić” od mamy, ale taki jest przywilej wieku dziecięcego. Zajęcia prowadziła Ania Muszyńska, a pani Dorota Dubiejko oraz młodzież pomagała młodszym dzieciom. Pani Danusia jak zwykle przygotowała pomieszczenie do zajęć, a po zajęciach przywróciła stan „szkolny” klasy. Wszystkim zaangażowanym paniom ogromne PODZIĘKOWANIA.
galeria zdjec
W dniu 14 stycznia 2012 roku rozpoczęliśmy nasze spotkanie z kulturą. Kobiety z naszego Koła wybrały się na przedstawienie "Szalone nozyczki" do Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Tym razem było więcej chętnych co nas oczywiście niezmiernie cieszy. Po spektaklu wszyscy byli zgodni co do jednego: WARTO BYŁO OBEJRZEĆ. – Przedstawienie było bardzo zabawne, dobra zabawa dla każdego. Zachęcamy również młodzież do wspólnych wyjść do teatru.
galeria zdjec
W dniu 18 grudnia 2011 w remizie OSP w Dąbrówkach odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe mieszkańców naszej wsi. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą wspólnie poprowadzoną przez proboszcza parafii katolickiej ze Świętej Wody oraz proboszcza parafii prawosławnej z Wasilkowa. Po części oficjalnej można było posłuchać kolęd w wykonaniu scholi młodzieży katolickiej, jak i chóru młodzieży prawosławnej. Dzieciaki z naszej szkoły, pod kierownictwem Pani Doroty Dubiejko recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce Bożonarodzeniowej. To był czas spędzony w miłej atmosferze zbliżających się Świąt. Więcej do poczytania w Kronice.. Zapraszamy MS
galeria zdjec
W dniu 17 grudnia 2011 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka. Dzieciaki przygotowały cudowne przedstawienie związane z przyjściem na świat Jezusa. Każdy świetnie przygotował się do swojej roli. Sceneria, stroje oraz sama gra naszych młodych aktorów wprowadziła wszystkich rodziców oraz zaproszonych gości, w magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie Opłatkowe. Rodzice uczniów przygotowali tradycyjne Wigilijne potrawy. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy występu. Życzymy Wesołych Świąt oraz aby Mikołaj zagościł domu każdego z Was.
galeria zdjec
W dniu 3 grudnia 2011 roku, mieszkańcy naszej wsi zebrali się na wioskowej działce „U Adelki - Wandczki” aby uporządkować gałęzie z wcześniej usuniętych drzew i krzewów. Zebrane drewno zostało złożone w wiacie zasponsorowanej przez Lasy Państwowe,a zbudowanej przez Pana Stanisława Pikulskiego. Za co oczywiście gorąco DZIĘKUJEMY. Na uprzątnięty teren została nawieziona ziemia. Było wielu chętnych do pomocy: mężczyźni, kobiety oraz młodzież. Nie zabrakło oczywiście i najmłodszych mieszkańców naszej wsi. Byli ci co zwykle, ale nie zabrakło też nowych rąk do pracy. Pogoda dopisała, humory również. W trakcie pracy można było się posilić kiełbaską z ogniska oraz napić gorącej herbaty. Naszym celem jest stworzenie miejsca do rekreacji i wypoczynku dla wszystkich mieszkańców Dąbrówek. Już na wiosnę 2012 roku przewidujemy kolejny cykl prac, aby na tym właśnie miejsc powstał piękny, zadbany park. Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY.
galeria zdjec
26 listopada 2011r., w remizie OSP w Dąbrówkach odbył się Bal Andrzejkowy. Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 i trwała do północy. Wszyscy, bez względu na wiek bawili się fantastycznie, gdyż muzyka była zróżnicowana. DJ Frank potrafił trafić w gust każdego uczestnika imprezy. Odskocznią od tanecznej zabawy były różnego rodzaju konkursy. Jednymi z ciekawszych były: "Butelka - podaj dalej", czy też "Taniec z balonem". Ogólne można rzec: IMPREZA UDANA!
galeria zdjec
W niedzielę 6 listopada 2011 roku dzieciaki z naszej wsi wybrały się na spektakl "TYMOTEUSZ RYMCIMCI" do Białostockiego Teatru Lalek. Przedstawienie pełne humorystycznych scen i dialogów zaciekawiło nie tylko dzieci, ale i towarzyszących im dorosłych. Po zakończeniu przedstawienia, w oczekiwaniu na autokar nasze dzieciaki potrafią sobie zorganizować miło czas aby się nie nudzić. Zabawa z kolorowymi liśćmi to urok nasze pięknej Złotej Polskiej Jesieni. Krótko mówiąc: kolejny wyjazd zorganizowany przez nasze Koło można zaliczyć do udanych. Warto organizować takie imprezy. Może następnym razem będzie nas więcej?
galeria zdjec
w październiku 2011 roku odbyły się pierwsze dwa zajęcia z tańca nowoczesnego HIP-HOP. Zgłosiło się dużo chętnych. Fajnie, że tak dużo dzieci w różnym wieku chce brać udział w zajęciach. Pani prowadząca robi wszystko, aby wykrzesać z uczestników jak najwięcej. Może to początki wielkiej kariery dla naszego przyszłego zespołu?
galeria zdjec
Cały czas w naszej wsi odbywają się zajęcia plastyczne. Uczestników jest coraz więcej. Chcielibyśmy przedstawić kolejne ciekawe prace. Może to zachęci jeszcze więcej dzieci do uczestniczenia w zajęciach.
galeria zdjec
Oj wiele się działo. Walka zacięta, ale zagrywki czysto sportowe. Oby tak dalej. Zwyciężyli najlepsi. Może niedługo powtórzymy zawody? Gratulacje wygranym.
galeria zdjec
Nareszcie nasze dzieciaki doczekały się Placu Zabaw z prawdziwego zdarzenia. To huśtawki, to ścianka wspinaczkowa i wiele innych możliwości, aby atrakcyjnie spędzić wolny czas.
galeria zdjec
23 wrzesień 2011 roku, godzina 20.30 Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Właśnie tego wieczoru członkinie naszego Koła obejrzały spektakl, komedię romantyczną "Przyjazne dusze". Świetna sztuka z odrobiną humoru, gdzie jedną z głównych ról zagrała Emilia Krakowska. Warto obejrzeć, gorąco polecamy.
galeria zdjec
Pogoda była super, więc i nastroje dopisywały. Szczególnie, że wszystkie imprezy odbywały się w szczytnym celu. Zbiórka pieniędzy na protezę dla chłopca. Nas też tam nie zabrakło. Cieszymy się, że chociaż w taki sposób mogłyśmy pomóc
galeria zdjec
W dniu 11 września bieżącego roku, na wioskowej działce „U Adeli – Wandeczki” odbyło się spotkanie ogniskowe wszystkich tych, którzy znaleźli chwilę wolnego czasu aby zrobić porządek na wioskowej działce. Piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy różnego rodzaju piosenki i rozmawialiśmy na przeróżne tematy. Były to miło spędzone chwile w sympatycznym gronie. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji do tego typu spotkań. Może właśnie te spotkanie zachęci innych do wspólnego zaangażowania przy pracach, które nas jeszcze czekają.
galeria zdjec
Jak miło popatrzeć na szczęśliwych ludzi rozpoczynających nowy etap swojego życia. Mieszkańcy odprowadzają młodych. Towarzyszą im również przygrywający muzykanci. Nikt nie powiedział jednak, że będzie łatwo opuścić rodzinny dom. Zgodnie z tradycją mieszkańcy robią tzw. bramy. Aby je przejść trzeba się wykupić. Tak było i w tym przypadku.
galeria zdjec
Po długich przygotowaniach w końcu nastąpił ten długo oczekiwany DZIEŃ. 27 sierpnia 2011 roku, punktualnie o godzinie 13.00 krótkim powitaniem przybyłych gości rozpoczęliśmy uroczystości. Po MODLITWIE DZIĘCZYNNEJ i poświęceniu płodów rolnych nastał czas radości i zabawy. Było wiele atrakcji: występy zespołów, konkursy z nagrodami, zabawa taneczna. Nasze dożynki zaszczycili zaproszeni goście z Urzędu Gminy w Wasilkowie, z panem Burmistrzem na czele. Kasa Rolniczych Ubezpieczeń Społeczych oraz Dyrekcja Lasów Państwowych wystawili namioty w których przeprowadzali wiele ciekawych konkursów z nagrodami. Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie ufundował piękny grawerton. Straż Pożarna zademonstrowała sprzęt gaśniczy najnowszej generacji. W remizie na zaproszonych gości czekał pięknie przystrojony stół pełen smakołyków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
galeria zdjec
Przygotowania do obchodów Święta Plonów trwały kilka miesięcy i zaangażowały wielu mieszkańców wsi. Komitet Organizacyjny Dożynek był liczny, a jego skład wchodziły następujące organizacje: Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Sołecka. Organizacja Dożynek nie byłaby możliwa bez licznego udziału młodzieży, która chętnie pomagała w pracach organizacyjnych. Na zebraniach komitetu organizacyjnego (w lipcu i sierpniu) ustaliśmy szczegóły programu dożynek, a w przeddzień panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrówkach spotkały się na wspólnym lepieniu pierogów, co zostało uwiecznione na załączonych zdjęciach.
galeria zdjec
Utrwalilismy kolejne wydarzenie matrymonialne w naszej wsi (o którym to dotarła informacja do kronikarza niniejszej strony). Stare zdjęcia pochodzące z zasobów mieszkańców pokazują, że orszaki weselne odprowadzające młodą parę, były najczęściej fotografowanym wydarzeniem w życiu naszej wsi, oraz że posiadają wieloletnią tradycję.
galeria zdjec
Rozpoczynamy prezentację zdjęć z Dąbrówek. Pierwszeństwo mają stare zdjęcia. W tym miejscu skupimy sie na WCZORAJ. Następnym krokiem będą zdjęcia z DZISIAJ. "DZISIAJ" możemy stworzyć z własnych kolekcji zdjęć, ale do "WCZORAJ" konieczna jest współpraca rdzennych mieszkańców DĄBRÓWEK. Galerię otwiera MAPA DĄBRÓWEK z autentycznymi starymi nazwami najbliższych okolic. Zapewne nie wszyscy wiedzą, gdzie znajduje się Rudawina lub Zimny Zdró. Zapraszam do zapoznania się z mapą...
galeria zdjec
Zajęcia plastyczne - to spotkania dla wszystkich z odrobiną wyobraźni. Malowanie, wyklejanie, płaskorzeźba, a może grafika? Dla każdego coś się znajdzie. Warto spróbować swoich możliwości. Może się okazać, że między nami kryje się prawdziwy talent....
galeria zdjec
Niewiele było trzeba, aby zachęcić wszystkich do rozpoczęcia prac porządkowych na wioskowej działce "u Adeli - Wandeczki". Kto tylko mógł stawił się pełen energii z niezbędnymi narzędziami. To jest dobry początek. Jeszcze wiele trzeba pracy, aby działkę doprowadzić do takiego stanu, by móc z niej w pełni korzystać. Po zaangażowaniu mieszkańców widać, że jesteśmy blisko celu. Damy radę!
galeria zdjec
Dziesięć miesięcy nauki, a tak szybko minęło. Kolejny rok szkolny dzieci naszej szkoły mają już za sobą. Po całorocznym wysiłku przyszedł czas na odpoczynek. Upragnione wakacje! To ważne, aby nasze pociechy z nowymi siłami podjęły następny szkolny rok. W czasie wakacji zazwyczaj sami planują swój czas oddając się rozrywce, czy też różnego rodzaju grom i zabawom. Niekiedy pomagają im w tym rodzice organizując wyjazdy turystyczne, biwaki, spływy kajakowe, czy też wiele innych atrakcji. Pragniemy, aby wszyscy uczniowie, zdrowi i wypoczęci, powitali się uśmiechem 1 września 2011 roku i kontynuowali szkolna przygodę z nową energią po zasłużonych wakacjach. Życzymy udanych wakacji!!!!!!!!! Przedstawiamy parę zdjęć z uroczystości zakończenia Roku Szkolnego 2011. Piosenki, wierszyki, nagrody........... Tradycja musi być.
galeria zdjec
Pod koniec czerwca zawarła związek małżeński jedna z naszych mieszkanek. Wielu z nas przyszło przyjrzeć się przygotowaniom, a było na co popatrzeć....
galeria zdjec
Każda znajdzie coś dla siebie na poprawę kondycji i figury. Przyjemne z pożytecznym
galeria zdjec
28 maja 2011r Ale się działo, a najważniejsze, że wszystkim smakowało. Dlatego właśnie się opłacało.
galeria zdjec
To było niezwykłe doświadczenie. 15 BAB w jednej kuchni! Bawiłyśmy się wyśmienicie, a przy okazji powstało mnóstwo smakołyków!
galeria zdjec
Koło może pochwalić się zorganizowaniem zajęć plastycznych. Pierwsze zajęcia już się odbyły. Prezentujemy kilka zdjęć z zajęć, na których widać wielkie zaangażowanie uczestników zajęć podczas pracy oraz ich dokonania.
galeria zdjec
Padał deszcz, było zimno. Nikomu to nie przeszkadzało. Wszyscy pilnie sprzątaliśmy. "Skarbów" przy drodze było całe mnóstwo. Później czekała na nas nagroda. Białe obrusy, pięknie zastawiony stół, smaczne jedzenie, wspólne śpiewanie, a nawet tańce. Były kwiaty i życzenia dla nowej rady sołeckiej i sołtysa. Tak miły początek kadencji zobowiązuje do wytężonej pracy.
galeria zdjec
galeria zdjec
galeria zdjec


2011 Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówkach
Realizacja: T-Matic Grupa Computer Plus

Środa, piątek: zajęcia świetlicowe, godz. 16.30-19.30  Wtorek, czwartek: tenis stołowy, godz. 17.00-19.00; Piątek:  tenis stołowy młodzieży, godz. 17.00-19.00    Środa: robotyka, godz. 16.45-18.45  UWAGA: zapisy do nowego projektu

WAŻNE DATY : kalendarium