Ogłoszenia

 

 

1050 rocznica Chrztu Polski

przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego

14 kwietnia 2016 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówkach przystąpila do ogólnopolskiej akcji rozpalania ognisk. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Związek Podhalan oraz Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Akcja rozpoczęła się o godzinie 20.00 zapaleniem ognia przy krzyżu na Giewoncie, a zakończyła o godzinie 20.35 na Helu. Co 5 min. zapłonęły ogniska w całej Polsce, po kolei według wyznaczonych pasm. 

Nasi Strażacy zapalili ogień o godzine 20.25. Przy wspólnym ognisku zebrało się wiele osób. W uroczystości wziął udział również miejscowy zespół DĄBRÓWKA.

                         

            

15.04.2016SPOTKANIE Z POLICJĄ W/S BEZPIECZEŃSTWA

18 lutego 2016 r. o godzine 17.00 w Remizie OSP w Dąbrówkach odbędzie się spotkanie z policją w sprawie bezpieczeństwa w naszej miejscowości o okolicy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

06.02.2016ZEBRANIE ZDAWCZO -WYBORCZE OSP W DĄBRÓWKACH 2016

23 stycznia 2016 roku w Remizie OSP w Dąbrókach odbyło się zebranie zdawczo-wyborcze OSP, podczas którego został wybrany nowy Zarząd.  W zebraniu wzięli zaproszeni goście: Burmistrz miasta Wasilkowa, radny powiatu białostockiego oraz radna Wasilkowa. Miejscowy zespół "Dąbrówka" pożegnał stary zarząd oraz przywitał nowy specjalnie przygotowanym na tę okoliczność repertuarem.

          

          

28/01/2016


 

 

23/10/2015

 


 

13/10/2015

 


 

 

ZEBRANIE WIEJSKIE

20 IX 2015 (niedziela) o godz. 16.30 w remizie OSP w Dąbrówach odbędzie się zebrane  w sprawie funduszu sołeckiego na 2016.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców.

13/09/2015 

Konkurs  na „Najpiękniejszy ogród w Dąbrówach” rozstrzygnięty.

29 czerwca 2015 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu na „Najpiękniejszy ogród”. Komisja miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy. Każdy zgłoszony ogród miał w sobie coś wyjątkowego. Udało się jednak wyłonić pierwsze, drugie, trzecie miejsce. Nie zabrakło również wyróżnień.

05/06/2015 

 


 

 

Wyboru 2015 r.

29 czerwca 2015 roku w remizie OSP w Dąbrówkach odbyły się wybory sołtysa oraz członków rady sołeckiej. Jednogłośnie na kolejną kadencję została wybrana

Tamara Tyszkiewicz-Winogrodzka.

Podczas zebrania wyłoniono także 5-osobową radę sołecką: 

 1. Agnieszka Haraburda
 2. Maciej Sańczyk
 3. Andrzej Szpakowski
 4. Justyna Pikulska
 5. Wiesław Milewski

W wyborach wzięły udział 72 osoby

04/07/2015


 

 

UWAGA KONKURS Z NAGRODAMI

Zapraszamy do udziału w konkursie na  Najpiękniejszy ogród w Dąbrówkach.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony, w sklepie (w Dąbrówkach), u pani Uli Możejko, u sołtysa.

Formularze należy złożyć (u pani Uli lub u sołtysa) do 22 czerwca 2015 roku.

Ocena ogrodów będzie miała miejsce 25 czerwca 2015 o godzinie 16.00.

przewidziano następujące nagrody rzeczowe:

I miejsce 300zł

II miejsce 200zł

III miejsce 100zł

wyróżnienia 50 zł

Konkurs ma na celu wyłonienie najładniejszych (w ocenie Komisji) ogródków przydomowych.

W konkursie szczególnie promowane będzie:

calokształt ogrodu (lub wskazanego do oceny fragmentu)

wprowadzanie stary odmian roślin ogrodowych i kwiatów

róznorodność  upraw przydomowych warzywników

zaangażowanie, pracochłonność utrzymania ogrodu.

Formularz głoszeniowy i regulamin konkursu

 

 

 


 

 

ZAPROSZENIE

7 VI 2015 roku w Dąbrówkach, w Remizie OSP, od godziny 12.00 zapraszamy na  imprezę "Wiosna z folklorem", która bedzie miała charakter przeglądu zaproszonych zespołów folklorystycznych. Dodatkowo każdy zespół zaprezentuje potrawę kulinarną charakterystyczną dla reprezentowanego przez siebie regionu. Potrawy będą podlegały ocenie, a najwyżej ocenione potrawy zostaną nagrodzone. Do oceny będą również przyjmowane (7 VI 2015r, do godziny 11.45)  potrawy od zgromadzonych widzów.

"Wiosna z folklorem" organizowana jest przez Stowarzyszenie "Koło Gospodyń Wiejskich" w Dąbrówkach, Zespół Śpiewaczy "Dąbrówka" , OSP Dąbrówki w  partnerstwie z MOAK Wasilków,  pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego , Urzędu Miasta w Wasilkowie.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH TRADYCJAMI I KULTURĄ LUDOWĄ!

Poniżej i powyżej przedstawiamy regulamin przeglądu, kartę zgłoszeniową oraz plakat zapowiadający przygotowywaną imprezę.

Zapraszamy zarówno do prac  przygotowawczych jak i prezentowania umiejętności śpiewaczych i kulinarnych oraz do oglądania występów.

regulamin

karta zgłoszenia

 

 


 

 

WAŻNE


Jest możliwość dofinansowania  do  likwidacji azbestu.

Szczegóły w ogłoszeniach na tablicach, wnioski o dofinansowanie w Urzędzie Miasta


08/III/2015

 


 

 

W dniu 16 listopada 2014 r w całej Polsce odbyły się Wybory Samorządowe.


Po zliczeniu głosów, z Dąbrówek wygrało dwóch kandydatów:

          -  Agnieszka Sańczyk do Rady Miasta w Wasilkowie;

          -  Mariusz Jacek Bejm do Rady Powiatu Białostockiego.

09/XII/2014

 


 

 

WYNIKI KONKURSU  NA NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD W DĄBRÓWKACH, EDYCJA 2014R

 

I MIEJSCE - IRENA CIMOCH

II MIEJSCE - EUGENIA ZAWADZKA

III MIEJSCE - RÓŻA MUSZYŃSKA

 

WYRÓŻNIENIA:

LEONIDA KOPCIEWSKA

ALICJA MOŻEJKO

IRENA JUROWCZYK

GRATULUJEMY LAUREATOM!

 

7/09/2014

 


 

ZEBRANIE WIEJSKIE

Podczas Zebrania wiejskiego, które odbyło się 7 września br zostały ogłoszone wyniki Konkursu na Najpiękniejszy Ogród 2014 roku oraz wręczone nagrody laureatom konkursu.

Ponadto podczas zebrania zostal dokonany podział Funduszu Sołeckiego na 2015 rok. Podczas ożywionej dyskusji ustalono następujący podział kwoty, która dysponować będzie 2015 roku sołectwo Dąbrówki:

1. 700,00 zł  przeznaczono na opłatę Internetu w pracowni komputerowej w świetlicy przy Wesołej 7

2. 750,00 zł przeznaczono na nagrody w przyszłorocznej edycji konkursu na Najpiękniejszy ogród/zagrodę w Dąbrówkach (planowana jest zmiana regulaminu konkursu, pozwalajacego oceniać nie tylko ogrody ozdobne, ale również użytkowe grządki) 

3. 1414,83 zł przeznaczono na zakup stołów i ławek (składanych) do świetlicy przy Wesołej 7,  obecne stoły dostosowane są do wzrostu dziecięcego

4. 7000,00 zł przeznaczono na kontynuowanie inwestycji na działce "U Adeli" podnoszącej walory rekreacyjne działki - planowane jest wyołżenie kostką brukową alejki, aby umożliwić jazdę na rolkach  lub hulajnodze

5. 6000,00 zł przeznaczono na remont kuchni przy remizie OSP, aby podnieść użyteczność remizy podczas imprez okolicznościowych, typu stypa, urodziny itp.

Łącznie do wykorzystania w 2015 roku została przeznaczona kwota 15 864,83zł

Wszyscy pełnoletni mieszkańcy wsi mieli możliwość złożenia propozycji na wykorzystanie funduszu sołeckiego. Jedynym warunkiem do spełnienia była obecność na zebraniu wiejskim. Frekwencja nie była wysoka. Ponieważ nieobecni nie mają racji, więc nie przyjmujemy zastrzeżeń odnośnie podziału funduszu!

 

7/09/2014

 


 

UWAGA!

 

W PONIEDZIAŁEK 14 LIPCA 2014 ROZPOCZYNA SIĘ REMONT INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ W ŚWIETLICY, PRZY UL. WESOŁEJ 7, W DĄBRÓWKACH.

DO CHWILI ZAKOŃCZENIA MODERNIZACJI INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ DOSTĘP DO ŚWIETLICY MOŻE BYĆ UTRUDNIONY.

9/7/2014

 


 

FUNDUSZ SOŁECKI 2014

W ramach tegorocznego funduszu sołeckiego udało się już zrealizować:

 1. zakupić  kosiarkę spalinową oraz kosę spalinową, którę będą służyły koszeniu traw na działkach ogólnodostępnych (na placu zabaw, u Adeli,  wokół boiska do piłki plażowej, na boisku do piłki nożnej). Wszystkie osoby chętne do włączenia się do utrzymywania należytego porządku na działkach służących nam wszystkim, mogą zgłosić się do sołtysa w celu udostępnienia kosiarki lub kosy spalinowej. Bardzo liczę na zaangażowanie się mieszkańców naszej wsi w utrzymanie porządku na ogólnie dostępnych działkach
 2. wykonać prace ciężkim sprzętem na działce "U Adeli" (za altaną), mające na celu uporządkowanie kolejnego fragmentu działki, a przede wszystkim osuszenie go. Została usypana droga żwirowa (ok. 50 metrów długiej), po której mogą bezpiecznie jeździć dzieci na rowerkach lub spacerować np. panie z wózkami dzieciecymi. Została splantowana ziemia obok drogi, wkrótce zostanie tam posiana trawa i  usytuowane ławeczki wzdłuż drogi żwirowej. Mamy nadzieję, że będzie to zaczątek mini parku w Dąbrówkach. Oprócz trawy mamy nadzieję, na posadzenie w ładnej kompozycji drzew i krzewów, tak jak w prawdziwym parku. Bardzo liczymy na współpracę z miłośnikami prac ogrodowych i wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi wyhodowanymi roślinkami i posadzić je w naszym nowym "mini parku" gorąco do tego zachęcam. Działka "U Adeli" ma szansę stać się wizytówką Dąbrówek, ale potrzebna jest do tego współpraca  z mieszkańcami wioski, nawet największy zapał kilku pań z Koła Gospodyń jest niewystarczajacy. Pozostało nam na przyszły rok jeszcze uporządkowanie ok 2/3 działki. Jak już to zrobimy, to będzie najpiękniejszy park w pięknych Dąbrówkach.
 3. w trakcie organizacji jest konserwacja urządzeń na placu zabaw oraz zrobienie kilku ławek
 4. na sierpień przwidziana jest organizacja KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD w Dąbrówkach - zachęcamy do zgłaszania swoich ogrodów, formularze są w sklepie lub u sołtysa.

Jak już to wszystko zrobimy, to będziemy cieszyć nasze oczy ładnym otoczeniem i ...zastanawiać się na co przeznaczyć przyszłoroczny Fundusz Sołecki.

W galerii zamieszczone są zdjęcia z aktualnego stanu nowo zakładanego parku.

 

26/VI/2014

 

 

 


 

PODZIĘKOWANIA

DZIEKUJĘ WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE ODDAŁY SWÓJ GŁOS NA MOJĄ KANDYDATURĘ W KONKURSIE "NASZ SOŁTYS".

WSZYSTKIE ODDANE NA MNIE GŁOSY SĄ MIARĄ AKCEPTACJI MOJEGO ZAANGAŻOWANIA W SPRAWY NASZEJ WSI!

DZIĘKUJĘ BARDZO!

TAMARA TYSZKIEWICZ-WINOGRODZKA

17/06/2014 R

 

 


 

UWAGA! NOWA EDYCJA KONKURSU NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD W DĄBRÓWKACH

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Dą konkursu oraz wręczenie nagród planowane jest na brówek do udziału w konkursie.

Poniżej zamieszczamy Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe.

Regulamin konkursu oraz formularze można pobrać w sklepie lub u Uli M lub u sołtysa.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2014 roku.

Ocena ogrodów planowana jest na 20 sierpnia 2014 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród planowane jest na 31 sierpnia 2014 roku.

 

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy: POBIERZ PLIK

 

Dąbrówki, 17.06.2014

 

 


 

UWAGA!

ZEBRANIE MIESZKANCÓW WSI DĄBRÓWKI W SPRAWIE FUNDUSZU SOŁECKIEGO  NA 2014 ROK.

TERMIN: 1 WRZEŚNIA 2013 R. GODZ. 17.00

MIEJSCE ZEBRANIE: ŚWIETLICA, UL. WESOŁA7, DĄBRÓWKI 

 

22/8/2013R


 

Spotkanie  członków Rady Sołeckiej wsi Dąbrówki, piątek 23/08/2013r, świetlica, ul. Wesoła 7.

Temat zebrania:  wypracowanie propozycji  zadań do realizacji w 2014r, w ramach Funduszu Sołeckiego.

22/08/2013r

 


 

 

ZAPROSZENIE

NA UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD I DYPLOMÓW

UCZESTNIKOM

KONKURSU „NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD W DĄBRÓWKACH”

 ORAZ

 TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO 2012/2013

 SOBOTA 10 VIII 2013, GODZ. 16.00

ŚWIETLICA (UL.WESOŁA 7, DĄBRÓWKI)

Bardzo liczymy na udział  w uroczystości wszystkich uczestników Konkursu oraz Turnieju oraz mieszkańców Dąbrówek.

Podczas uroczystości wręczania nagród i dyplomów prezentowane będą zdjęcia z ogrodów zgłoszonych do konkursu.

Po rozdaniu nagród i dyplomów zapraszamy na kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń.

Zaprezentujemy również aktualne wyposażenie świetlicy w  sprzęt umożliwiający aktywne i miłe formy spędzania wolnego czasu.  

7/8/2013r 


 

 

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD W DĄBRÓWKACH ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Komisja konkursowa w dniu 11 lipca 2013 roku dokonała oceny ogrodów zgłoszonych do konkursu i podała następujące wyniki:

 1. przyznano dwa równorzędne  miejsca pierwsze:
  • za  najpiękniejszy ogród tradycyjny - Lilia Sańczyk-Burzyńska, ulica Klonowa 11
  • za najpiękniejszy ogród nowoczesny - Krystyna Kulesza, ulica Leśna 8
 2. nie przyznano nagrody za miejsce drugie
 3. nagroda za miejsce trzecie - Alicja Możejko, ulica Starowiejska, działka nr 163
 4. wyróżnienia:
  • Helena Sańczyk, ulica Starowiejska 117
  • Irena Cimoch, ulica Wesoła 2 
  • Renata i Krzysztof Rysiejko, ulica Leśnej 6

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, szczególnie zaś laureatom!

Wręczenie nagród planowane jest pod koniec  tegorocznych wakacji, w miesiącu sierpniu. Dokładna data oraz program imprezy zostanie podany w późniejszym terminie.

Należy również zaznaczyć, że w przypadku zorganizowania w przyszłym roku podobnego konkursu, ogrody nagrodzone I miejscami będą mogły uczestniczyć tylko i wyłącznie z nowymi aranżacjami, ponieważ w swoim obecnym kształcie będą z przyszłorocznego konkursu wykluczone. 

12/7/2013r

 


 

 

UWAGA!!!!

W dniu 11 lipca 2013 roku (czwartek) od godziny 9.30 będzie miała miejsce ocena ogrodów w ramach konkursu na "Najpiękniejszy ogród w Dąbrówkach"

Prosimy o obecność i zaprezentowanie ogrodu w w/w dniu.

 4/7/2013 

 

  Ostatecznie do konkursu zostało zgłoszonych 13 ogrodów.

Ocena ogrodów odbywać się będzie pomiędzy 8 a 14 lipca. Dokładny termin zostanie podany do wiadomości po ustaleniach dokonanych z przedstawicielem ODR Białystok (komisja oceniająca)

30/VI/2013


 

 

 

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU NA "NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD W DĄBRÓWKACH" SĄ PRZYJMOWANE (SOŁTYS LUB ULA MOŻEJKO) DO 30 MAJA 2013 ROKU.

28/V/2013

 REGULAMIN KONKURSU

„NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD W DĄBRÓWKACH”

 

 1. Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Koło Gospodyń Wiejskich” w Dąbrówkach.
 2. Konkurs ma na celu wyłonienie najładniejszych zdaniem Komisji Konkursowej ozdobnych ogródków przydomowych.
 3. Każdy mieszkaniec Dąbrówek może zgłosić swój ogród lub wskazany fragment ogrodu ozdobnego do konkursu.
 4. W konkursie mogą brać udział tylko mieszkańcy wsi Dąbrówki.
 5. Aby zgłosić się do konkursu należy złożyć poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy. Formularze można złożyć  u pani Urszuli Możejko lub u sołtysa.
 6. Formularze zgłoszeniowe można pobrać u pani Urszuli Możejko lub sołtysa.
 7. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 30 maja 2013r.
 8. W konkursie będą uwzględniane: grządki, kwiaty, kompozycje kwiatowe, trawy, poszczególne rośliny oraz całokształt ogrodu lub wskazanego fragmentu ogrodu ozdobnego.
 9. Koło Gospodyń Wiejskich powoła Komisję Konkursową, która spośród zgłoszonych ogrodów, wybierze jej zdaniem najładniejsze.
 10. W skład Komisji Konkursowych wejdą osoby wskazane przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Białymstoku.
 11. Komisja Konkursowa będzie dokonywała oceny zgłoszonych ogrodów w okresie pomiędzy 8 a 14 lipca 2013 roku.
 12. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi do 31 sierpnia 2013r. ( dokładny termin zostanie podany oddzielnym ogłoszeniem).
 13. W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe o następującej wartości:  Nagroda I ­-  400,00 zł, Nagroda II – 300,00 zł, Nagroda III – 150,00 zł, 3 wyróżnienia – 50,00 zł
 14. W przypadku nie przyznania wyróżnień kwota przeznaczona na wyróżnienia zwiększy wartość nagród głównych ( I-III).
 15. Nagrody przewidziane w konkursie sfinansowane będą z Funduszu Sołeckiego na rok 2013.
 16. Udział w konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem regulaminu.

 

Stowarzyszenie „Koło Gospodyń Wiejskich” w Dąbrówkach

Dąbrówki 9/5/2013 r

 

 


 

FOMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO KONKURSU
„NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD W DĄBRÓWKACH”

 

IMIĘ:……………………………………………………………………………………………..…..

NAZWISKO:…………………………………………………………………………………..…….

TEL. KONTAKTOWY:…………………………………………………………………………..…

(osoby zgłaszającej ogród do konkursu)

ADRES OCENIANEGO OGRODU/FRAGMENTU/OZDOBNEGO:

…………………………………………………………………………………………………….……

RYSUNEK SYTUACYJNY OCENIANEGO OGRODU/FRAGMENTU/OZDOBNEGO:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DATA ZGŁOSZENIA:………………………………………………………………………………

 

PODPIS OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ: …………………………………………………….….….

PODPIS OSOBY PRZYJMUJĄCEJ ZGŁASZENIE: ………………………………….…….

 


 

 

 W związku ze zmianą składu Zarządu Wspólnoty Gruntowej wsi Dąbrówki, przedstwiamy aktualny skład osobowy Zarządu Spółki: 

 

 

Przewodniczący: Możejko Wiesław

Sekretarz: Wawiernia Cecylia

Skarbnik: Sańczyk Jewfimija

Członkowie: Szpakowski Czesław, Sańczyk Wiaczesław

 

 


 

REALIZACJA  FUNDUSZU  SOŁECKIEGO WE WSI DĄBRÓWKI

 

Miło jest nam poinformować,  o pierwszych efektach realizacji funduszu sołeckiego przeznaczonego na 2013 rok.

Od piątku 22 lutego 2013 roku w świetlicy (przy ulicy Wesołej 7) jest już Internet.  

Następnym zakupem w ramch realizacji funduszu sołeckiego będzie sprzęt sportowy, zorganizujemy w świetlicy mini siłownię.

 Dzięki temu zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli w świetlicy spędzić czas w interesujący sposób.

Dla przypomnienia w tej chwili świetlica jest czynna w godzinach: 

od 18.00 do 20.00, w środy i piątki,

od 10.00 do 12.00,  w soboty - godziny obowiazują od kwietnia 2013r.

  

 

 


 

INFORMACJA W/S PROJEKTU PRZEBUDOWY DROGI

 

 


Dnia 12 XII 2012 w Świetlicy (ul. Wesoła 7) w Dąbrówkach w godzinach 18.00-20.00 będzie można zapoznać się z projektem przebudowy drogi Wasilków - Dąbrówki - Studzianki (na odcinku do zakrętu w Dąbrówkach do Studzianek).


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Świetlicy w celu wskazania na projekcie zjazdów z drogi, na działki lub pola.

 


 

ZEBRANIE MIESZKAŃCOW WSI.


W dniu 22  września o godzinie 17.00 w remizie OSP w Dąbrówkach, odbędzie się zebranie mieszkańców wsi wraz z radą sołecką.

Głównym tematem będzie ustalenie celu przeznaczenia funduszu sołeckiego na rok 2013.


Wskazana obecość wszystkich mieszkańców wsi.

 


 

ZEBRANIE RADY SOŁECKIEJ


W dniu 10 września o godzinie 19,00, w budynku szkoły w Dąbówkach, odbędzie się zebranie Rady Sołeckiej.

Głownym tematem zebrania będzie rozdysponowanie funduszu sołeckiego na rok 2013.

 


 

UWAGA!!!!


       W dniu 2 sierpnia 2012 roku o godz. 18.00 w świetlicy w Studziankach odbędzie się zebranie w sprawie komunikacji autobusowej. Głównym tematem będzie cena biletów za przejazd oraz ograniczenie ilości kursów autobusowych.


       Ważne jest więc, aby w zebraniu uczestniczyło jak najwięcej osób

zainteresowanych dojazdami, zarówno ze Studzianek jak i z Dąbrówek.

 


 

SPOTKANIE W SPRAWIE CEN BILETÓW PKS


W Studziankach odbyło się spotkanie z dyrekcją PKS w sprawie obniżenia ceny biletów za przejazd. Naszą wieś na tym spotkaniu reprezentował radny Jacek Bejm.  Podjęty temat będzie analizowany przez PKS. Mają skalkulować jak zmniejszenie  liczby kursów autobusowych może wpłynąć na obniżenie ceny bilety. Na dzień dzisiejszy rozstrzygnięć jeszcze nie ma.

 


 

REKRUTACJA DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO


Poniżej zamieszczamy pismo dotyczące rekrutacji do punktu przedszkolnego w Dąbrówkacz oraz kartę zgłoszeniową dziecka do przedszkola.

 

 

 

 


 

Przedszkole „Słoneczne” w Wasilkowie

ul. Sienkiewicza 24

16-010 Wasilków

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA

 

Proszę o przyjęcie mojego dziecka ……………………………………............................................... numer PESEL………………................. ur. ………………w ……………………. do punktu przedszkolnego w Dąbrówkach na 5 / 10 godzin. W przypadku nie przyjęcia na 10 godzin proszę
o przyjęcie na 5 godzin tak – nie .[1]

Liczba osób stanowiących jedną rodzinę .............., w tym dzieci  ............

 

I. Dane o rodzinie dziecka

Adres zamieszkania: …………………………………………………………telefon: ……………………

 

Mama

Tato

Nazwisko i imię

 

 

Miejsce pracy

 

 

Stanowisko

 

 

Godziny pracy

 

 

Nr telefonu

 

 

 

W PRZYPADKU ZGŁOSZENIA DZIECKA NA 9 GODZIN NALEŻY DOŁĄCZYĆ ZAŚWIADCZENIE OD PRACODAWCY POTWIERDZAJĄCE POZOSTAWANIE W STOSUNKU PRACY LUB ZAŚWIADCZENIE POTWIERDZAJĄCE PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ (wpłata ZUS).

 

 

 

 

 

 

 

Data ……………………..

…………………………………………..

Podpis obojga Rodziców (opiekunów)

 

 

 

VI. Postanowienia komisji rekrutacyjnej

Dziecko przyjęte / nie przyjęte do Przedszkola.

……………………………             

……………………………             

 

 

 


[1] Niewłaściwe skreślić – informacja potrzebna w celu rozpoznania potrzeb rodziców

 

 

 


 

 

Zebranie

w sprawie punktu przedszkolnego

w Dąbrówkach

 

                W dniu 21 maja o godz. 17.00 w szkole odbędzie się spotkanie  pani dyrektor przedszkola w Wasilkowie, zastępcy Burmistrza  Wasilkowa oraz wszystkich zainteresowanych zapisaniem dzieci do PUNKT-u PRZEDSZKOLNEGO W DĄBRÓWKACH.


 


 

18 LUTY 2012 ROK - WALNE ZEBRANIE OSP W DĄBRÓWKACH

W dniu 18 lutego 2012 roku w remizie OSP w Dąbrówkach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze  członków OSP w Dąbrówkach.

Omówiono całokształt  działań za miniony rok oraz przedstawiono sprawozdanie finansowe. Ponadto odbyło się głosowanie nad absolutorium dla zarządu OSP, które wszyscy druhowie zatwierdzili. Nikt nie wstrzymał się od głosu i nikt nie był przeciw. Kolejnym punktem zebrania było omówienie planów na bieżący rok działalności.

Zapraszamy do galerii.

 


 

INFORMACJA O SZKOLENIACH


Informujemy o ofercie bezpłatnych szkoleń dla osób zamieszkałych na terenach wiejskich i

ubezpieczonych w KRUS.

 

Szkolenia realizowane są w ramach dówch projektów "Lepsza przyszłosć" i "Eko - zawód dla rolnika" m.in.

sprzedawca z obsługą kas fiskalnych

monter urzadzeń energii odnawialnej z uprawnieniami

monter ociepleń budynków z uprawnieniami

opiekun/ka dziecka

magazynier z obsługą wózka jezdniowego

Eko - turystyka

Rzeżba w drewnie

i inne.

Zapisy: Marta Chruściel,tel. 883 365 889


 W SPRAWIE UL. WESOŁEJ

Poniżej zamieszczamy pismo skierowane przez Burmistrza Wasilkowa do Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Kazimierz Samborski, na wniosek Sołtysa Sołectwa Dąbrówki   Pani Tamary Tyszkiewicz - Winogrodzkiej.

Sprawa dotyczyła naprawy nawierzchni ul. Wesołej.


Pismo z UG ws. ul. WesołejPRZJŚCIE DLA PIESZYCH

Poniżej zamieszczamy odpowiedź Starostwa Powiatowego w Białymstoku na pismo z dnia 03.10.2011 w sprawie wyznaczenia przejścia dla pieszych.

Pismo ze Starostwa Powiatowego w Białymstoku
PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH 


Rada Sołecka  w celu podniesienia bezpieczeństwa na drodze rozpoczęła starania o wykonanie przejścia dla pieszych w ok

2011 Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówkach
Realizacja: T-Matic Grupa Computer Plus

Środa, piątek: zajęcia świetlicowe, godz. 16.30-19.30  Wtorek, czwartek: tenis stołowy, godz. 17.00-19.00; Piątek:  tenis stołowy młodzieży, godz. 17.00-19.00    Środa: robotyka, godz. 16.45-18.45  UWAGA: zapisy do nowego projektu

WAŻNE DATY : kalendarium